Jet A1 yakıt istenilen özellikte, zamanında ve tüm sağlık, çevre, emniyet ve güvenlik (SEÇ-G) kurallarına bağlı kalınarak Tüpraş Rafinerileri ile Opet Terminalleri’nden havalimanlarına taşınması hizmetidir. Jet yakıtı, havacılık sektöründe kullanılması nedeniyle taşıma sırasında yapısal ve kimyasal özelliğini korumalı, farklı hiçbir ürünle kontamine olmamalı ve içeriğine hiçbir şekilde su karışmamalıdır. Uluslararası JIG standartları dahilinde Tüpraş rafinerileri ve terminallerde depolanmış olan ürün, ADR normlarında üretilmiş ve alttan dolum yapılabilen, alüminyum kara nakliye tankerlerine yüklenmektedir. Kara nakliye operasyonunda ortalama 75 araç çalışmaktadır. 2010 yılı Temuz ayında başlayan taşımalarda 2014 yılı sonuna kadar 31,2 milyon km yapılarak dünyanın çevresi ni 780 kez dönecek kadar yol katedilmiştir. Aynı süreçte yapılan 99.850 sevkiyat kaza yok, ölüm ve yaralanma yok prensibi doğrultusunda son derece hassas ve disiplinli kurallar altında gerçekleştirilmiştir. 2014 yılında toplam 7,9 milyon km.yol kat edilerek, 23044 sefer ile 660 bin ton ürün taşıması yapılmıştır.

Lojistik sektöründe öncü taşeron firmaların sağladığı deneyimli ve eğitimli operatörler tüm ülke ve şirket SEÇ-G kurallarını uygulayarak, ikmal operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Operatörler hassas bir eliminasyona tabi tutularak gerek ilk işe girişte gerekse sonraki dönemlerde defansif sürüş teknikleri ve operasyonel kuralları içeren bir eğitim programlarından geçirilir. Tüm yasal zorunlulukları karşılayan belge ve sertifikalara sahip olan operatörler sektörün üst düzey nakliye firmalarında kara nakliye operasyonunun en önemli parçası haline gelirler.

Thy Opet kara nakliye operasyonunda kullanılan araçlarla farklı hiçbir ürün taşınmaz. Herhangi özel bir sebeple farklı bir ürün taşımış araçlar sertifikalı yıkama tesislerinde jet yakıtı taşımaya uygun hale getirilir. Kullanılan çekicilerin tamamı ADR’li olup yeni nesil, çevreye duyarlı, yeşil filo olarak adlandırılan, alttan dolum yapabilen araçlardır. Tankerler ise yine ADR normlarına uygun olup alüminyum gövdelidir. Kesintisiz olarak uydu takip sistemi üzerinden kontrol edilen araçların bakım ve onarımları yetkilendirilmiş servislerde yapılır.