Hava İkmal Tesisleri

Tesis
Havalimanı
Terminal
Rafineri

Genel Bakış

2010 yılında havacılık yakıtı ikmal faaliyetlerine başlayan THY OPET bugün Türkiye’de 50 havalimanında hizmet vermekte olup operasyon ağını hızla genişletmektedir. 

Yakıt ikmal operasyonları sırasında havacılık sektöründe kabul gören uluslararası kural ve düzenlemelere taviz vermeden uyulmaktadır.

Operasyon

Müşterilerimize her zaman istenen kalite ve normlarda yakıt tedariği sağlamak amacıyla tüm tesis ve ikmal noktalarımız, gelişmiş filtre ve tank sistemleriyle faaliyet göstermektedir.

İkmal operasyonlarımızın güvenilir ve emniyetli olması amacıyla tüm ikmal ekipmanları uluslararası gereklilikleri karşılamaktadır. Ekipman tasarımları uluslararası NFPA ve API normlarına uymaktadır.

İyi teknik koşullar ve yüksek performansta operasyon yapabilmek amacıyla tüm ikmal tesis ve noktalarını içine alan kapsamlı bir bakım programı yürütülmekte olup gezici bir bakım ekibi yıl boyunca sahada hizmet vermektedir.

Geliştirme

Uluslararası güncel normlara uymak ve operasyonlarımızda kendimizi sürekli olarak yenilemek amacıyla JIG, IATA gibi tüm dünya havacılık sektöründe kabul gören yayınları takip etmekteyiz. 

Ayrıca IATA teknik forumları, IFQP eğitimleri gibi uluslararası platformlar, SHGM, çeşitli havayolları, IFQP denetçileri tarafından yapılan denetimler eksiklerimizi gidermemize, operasyon kalite ve güvenliğini arttırmamıza imkan sağlamaktadır.

Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik kapsamında “Kamunun Bilgilendirilmesi”

• Atatürk Havalimanı Tesisi
• Sabiha Gökçen Tesisi