Türk Hava Yolları A.O. ve OPET Petrolcülük A.Ş.’nin %50’şer ortaklığıyla, 18 Eylül 2009 tarihinde 75 milyon dolarlık yatırım bütçesiyle kurulan THY OPET Havacılık Yakıtları A.Ş. hava araçlarının ihtiyacı olan yakıtın depolanması ve uçağa ikmali alanlarında faaliyet göstermektedir.

Avrupa’nın lider hava yollarından biri olma yolunda ilerleyen Türk Hava Yolları’nın havacılık alanındaki uzmanlığını OPET’in akaryakıt alanındaki köklü geçmişiyle birleştirerek kurulan THY OPET, deneyimli ve konusunda yetkin insan kaynağı ile birlikte odaklandığı “Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ve Yüksek Kalite” anlayışıyla yurtiçi ve yurtdışında faaliyette bulunduğu her kategoride referans şirket olmayı hedeflemektedir.

1 Temmuz 2010 tarihinde güçlü teknik altyapısı ve son teknolojiye sahip özel donanımlı yakıt ikmal araçları ile jet yakıtı ikmaline fiilen başlayan THY OPET, 2010 yılı sonu itibariyle Türkiye genelindeki tüm havalimanlarında yakıt ikmali yapabilir konuma gelmiştir.

THY başta olmak üzere diğer ulusal ve global havayolu şirketlerinin de yakıt ihtiyacını karşılamayı hedefleyen THY OPET, günümüzde tüm meydanlarda faaliyet göstermektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında yakıt ikmali yapmakta olan THY OPET, Tüpraş ile birlikte kuzeyde Marmara Ereğlisi ve Giresun'dan başlayıp, güneyde Antalya’dan Mersin'e kadar uzanan geniş hatta konumlanmış olan Opet Akaryakıt Depolama Tesisleri'ni kullanmaktadır.

THY OPET, süregelen depolama tesis yatırımlarının tamamlanmasıyla, jet yakıtı depolama kapasitesinde lider konuma gelmiştir.

THY OPET olarak Türkiye’deki tüm havalimanlarında, 79 Havayolu Müşterisine,30 Bayrak Taşıyıcı Havayoluna, 8 Aracı Firma ve 3.000 Özel Havayolu ve Genel Havacılık Firmasına hizmet verilmektedir.

Çevre dostu kuruluş olmayı kendine hedef belirleyen THY OPET, 45 havalimanında Yeşil Havalimanı belgesine sahiptir. Şirketimiz ayrıca 2014 yılında ISO 14001 – Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 14064-1 - Sera Gazı Emisyonu belgelerini almaya hak kazanmıştır.

THY OPET, 2013 yılı verilerine göre Fortune 500 sıralamasında Türkiye’nin en büyük 25. Şirketi olmuştur.

Şirketimizin 2014 yılı Pazar Payı %66.1 olarak gerçekleşmiştir.

THY OPET Havacılık Yakıtları A.Ş. 710172 Sicil No.’su ile İstanbul Ticaret Odasına kayıtlıdır.